Jste zde

Domů

Pláže

Šabla, 2. část

Bulharská Šabla s majákem
Autor: klawzraven

Maják

Místní maják na mysu Šabla je nejvyšší, nejstarší a nejvýchodněji položený na bulharském pobřeží Černého moře. Má typické bílo-červené pruhy a jeho výška je 28,23 m (podle jiných zdrojů 23 m). Leží uprostřed ruin byzantské pevnosti ze 4. století.

První maják byl postaven na stejném místě v období 1756-1786, přestavěn byl během Krymské války (1853-1856), a tak získal dnešní podobu. Maják byl postaven pouze z kamenů spojených maltou bez dalších nosných konstrukcí, stěny jsou místy až 1,20 m tlusté.

Dovolená ve Varně, 2. část

Varna - nedaleký starověký "Kamenný les"
Autor: Icarus Kuwait

Ve středu zájmu ve slunné Varně stojí všechny druhy vodních sportů a vše okolo zábavy na pláži. Na všech plážích bulharského pobřeží vane lehký, občas bouřlivý, relativně chladný vítr. Proto "noví" turisté zjistí teprve až večer, kolik slunce vstřebali a ošetřují si svou připálenou kůži místo užívání nočního života.

Varna má atmosféru pulsujícího velkoměsta, v letních měsících tu není klid ani v noci. Kdo nemá rád hluk a lomoz, ať zůstane raději v místě Sveti sveti Konstantin i Elena (Svatý Konstantin), které se nachází několik kilometrů severně od Varny.

Zlaté Písky a zábava, 1. část

Bulharské Zlaté Písky a jedna z pláží

Zlaté Písky nebo-li bulharsky Slatni Pjasaci, se vyznačují jemným zlatavým pískem na 3,5 kilometrů dlouhé a až 100 metrů široké pláži, kde je téměř vždy od května do října zaručeno sluníčko. Léta jsou zde dlouhá a teplá s teplotami v sezóně 27°C a více. Neustále zde však fouká jemný a osvěžující vánek, přicházející od moře. Teplota vody v červenci a v srpnu je na Zlatých pískách kolem 24°C a to je velmi příjemné.

Bulharská letoviska

Bulharské pobřeží Černého moře
Autor: specialplan

Turistům jsou otevřeny v přímořských letoviscích a pobřežních městech různé typy ubytování: od kempů přes soukromé penziony a apartmány, bungalovy, až po čtyř- a pětihvězdičkové hotellové komplexy. Navíc jsou téměř na všech plážích v Bulharsku výborné podmínky ke koupání a k relaxaci, díky získanému ocenění za kvalitu Modrou vlajkou.

Některá významnější letoviska:
Djuni

Pobřeží Černého moře

Černé moře v Bulharsku
Autor: urbanlegend

Bulharsko je charakterizováno svou přírodní a nefalšovanou krásou a je ideální zemí pro dovolenou jak v létě, tak i v zimě. Na 376 kilometrů dlouhém pobřeží Černého moře jsou krásné, písečné pláže se zlatým pískem, které patří k těm nejkrásnějším v celé Evropě. Táhnou se opravdu na míle daleko a většinou pozvolna spadají do moře. Každý rok tady tráví uprostřed přírody tohoto pobřeží, obklopeným zelenými svahy hor, svoji dovolenou stovky tisíc rekreantů.

Sinemorec

Sinemorec - nedaleká pláž

Sinemorec je vesnice na pobřeží Černého moře v Bulharsku, která se nachází na samém jihovýchodě země u hranic s Tureckem. 6 km severním směrem se nachází turistické letovisko Achtopol, 11 km jižním směrem vesnice Rezovo.

Prvními důkazy o osídlení jsou fragmenty keramických nádob z 5. až 4. století př.n.l., které byly nalezeny na jih od obce, u ústí řeky Potamja, stejně jako kotva plášť jedné staré lodi. Obec jinak byla poprvé zmíněna v osmanském dokumentu z roku 1496. Od roku 1963 je oficiálně přímořským letoviskem.

Stránky

Bulharsko na Facebooku

Burgas

16.07.2018 - 00:00

Clear skyWest, Light breeze, 2.2 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.8 hPa

Nesebar

16.07.2018 - 01:00

Clear skyWest-northwest, Gentle breeze, 3.4 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.4 hPa

Varna

16.07.2018 - 01:00

Clear skyWest-northwest, Light breeze, 1.8 m/s21°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.5 hPa

Předpověď počasí na yr.no.