Jste zde

Domů

Zlaté Písky

Dovolená ve Zlatých Píscích

Zlaté písky a nedaleký klášter Aladša

Slavné Zlaté Písky mají rozlohu více než 1800 ha a je to vůbec největší přímořské letovisko na severním pobřeží Černého moře. Nalézají se 18 km severovýchodně od Varny a 488 km východně od Sofie. Na severu hraničí letovisko Zlaté písky s Kranevem, jižně leží vilové městečko Čajka a mořské lázně Sv. Konstantin a Elena. Zlaté písky se nacházejí pod náhorní planinou Frangen s vápencovým pobřežím, což je pro tuto oblast typické. Pláže jsou zde velmi čisté a písek je vysloveně jemnozrnný. V době turecké nadvlády se tato oblast nazývala Usunkum – dlouhé pláže.

Zlaté Písky a zábava, 2. část

Slatni Pjasaci - okolní krajina

Přímořské letovisko Slatni Pjasaci je jako stvořené pro všechny věkové kategorie. V nabídce ubytování najdete jak pohodlné hotely tak i komfortní vily, bungalovy nebo kemp.
Ve Zlatých píscích najdete i mnoho výborných restaurací, barů i kaváren, které nabízejí tradiční národní i mezinárodní kuchyni. Za návštěvu stojí například podniky Golden Dreams, Starata Kašta, Birena Kašta nebo The Kingdom.

Zlaté Písky a zábava, 1. část

Bulharské Zlaté Písky a jedna z pláží

Zlaté Písky nebo-li bulharsky Slatni Pjasaci, se vyznačují jemným zlatavým pískem na 3,5 kilometrů dlouhé a až 100 metrů široké pláži, kde je téměř vždy od května do října zaručeno sluníčko. Léta jsou zde dlouhá a teplá s teplotami v sezóně 27°C a více. Neustále zde však fouká jemný a osvěžující vánek, přicházející od moře. Teplota vody v červenci a v srpnu je na Zlatých pískách kolem 24°C a to je velmi příjemné.

Zlaté Písky

Zlaté Písky a jedna z pláží

Jedním z největších turistických středisek na severním pobřeží Bulharska jsou Zlaté Písky. Nachází se asi 17 kilometrů severně od města Varna a 500 kilometrů východně od bulharského hlavního města Sofie.

Podle staré legendy zde na pobřeží piráti zakopali velký zlatý poklad. Země se na ně ale rozzlobila a přeměnila zlato v nádherný písek. Tak prý vzniklo krásné a kilometry dlouhé, na některých místech až 100 metrů široké pobřeží, které je pokryté krystalovým pískem.

Bulharsko na Facebooku

Burgas

16.07.2018 - 00:00

Clear skyWest, Light breeze, 2.2 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.8 hPa

Nesebar

16.07.2018 - 01:00

Clear skyWest-northwest, Gentle breeze, 3.4 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.4 hPa

Varna

16.07.2018 - 01:00

Clear skyWest-northwest, Light breeze, 1.8 m/s21°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.5 hPa

Předpověď počasí na yr.no.