Jste zde

Domů

Slunečné pobřeží

Dovolená na Slunečném pobřeží

Část hor "Stara Planina"
Autor: Lea LSF

Asi 30 km severně od Burgasu se nachází největší a nejznámější pobřeží BulharskaSlunečné pobřeží. Je umístěné do zátoky s výhledem na východ a dělá tím dojem klenby. Rozkládá se podél jižního pobřeží Černého moře a má přes osm kilometrů dlouhé a 150 metrů široké, písčité pláže. Přírodní písečné duny a řídká tráva a rostlinky dávají přírodě unikátní vzezření.

Slunečné pobřeží - lidé a země

Slunečné pobřeží s městem Nesebar

Již staří Římané dovedli ocenit pobřeží Černého moře v Bulharsku - teplé prameny, jemné písečné pláže a příjemné podnebí. Sluneční pobřeží nabízí na poměrně malém prostoru vše, co k ideální dovolené potřebujete. V okolí navíc najdete spoustu míst, která stojí za to navštívit.

Navštivte Slunečné pobřeží

Bulharsko - všeobecně

Prsty se boří do jemného světložlutého písku, oči se toulají po mírných zelených pahorcích, kůže je hlazena teplými slunečními paprsky. Letní destinace Sluneční pobřeží na bulharském pobřeží Černého moře, nacházející se severně od letoviska Burgas, si své jméno skutečně zaslouží.

Slunečné pobřeží - kam večer vyrazit

Slunečné pobřeží, Bulharsko

Milovníci nočního života najdou v centru Slunečného pobřeží mnoho restaurací, koktejlbarů a diskoték, z nichž některé jsou otevřeny až do svítání. K nejoblíbenějším podnikům, ve kterých zní převážně techno a house, patří Lazur s velkou plochou pod širým nebem. Najdete v něm dokonce bazén, ve kterém se můžete zchladit. K dalším populárním klubům patří Iceberg (rovněž s venkovním areálem) a Golden Apple.

Slunečné pobřeží

Slunečné pobřeží - část pobřeží

Prsty se zaboří do jemného, světle žlutého písku, oko se kochá pohledem na zelené pahorky a pokožku lechtají teplé sluneční paprsky. Letovisko Slunečné pobřeží (bulharsky Слънчев бряг - Slantchev Briag), které se nachází asi 35 km severně od města Burgas u pobřeží Černého moře, si své jméno opravdu zaslouží.

Bulharsko na Facebooku

Burgas

16.07.2018 - 00:00

Clear skyWest, Light breeze, 2.2 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.8 hPa

Nesebar

16.07.2018 - 01:00

Clear skyWest-northwest, Gentle breeze, 3.4 m/s22°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.4 hPa

Varna

16.07.2018 - 01:00

Clear skyWest-northwest, Light breeze, 1.8 m/s21°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.5 hPa

Předpověď počasí na yr.no.